Ar viską žinote apie savo saugumo ir privatumo nustatymus Facebook’e?
Visų pirmą supažindinti kokia Jūsų informacija yra renkama Facebook’e :
- Prisijungimo duomenys
- Kokį turinį sukuriate ir dalinatės (taip pat tikslų laiką)
- Žinutes ir kitas diskusijas
- Kokioje vietoje buvo padarytos jūsų įkeltos nuotraukos
- Kaip Jūs naudojatės Facebook (kokį turinį mėgstate, kaip reaguojate į įvairius įrašus, aktyvumas Facebook’e – kiek dažnai ir kiek laiko naudojatės)
- Grupės, puslapiai kuriuos mėgstate ir žmonės su kuriais daugiausiai bendraujate.
- Informacija apie atliktus mokėjimus per Facebook
- Įrenginio informacija (operacinė sistema, koks tai įrenginys, interneto tiekėjas)
- Informacija apie naudojamas programėles
- Ir daug kitos vertingos informacijos.
Kitaip tariant nuo paties Facebook nieko nenuslėpsite, nes tai yra nemokamas tinklas ir atsilygindami už tai Jūs dalinatės visa savo informacija. Tačiau norint apsaugoti tam tikrą informaciją nuo kitų žmonių Jūs labai lengvai galite kontroliuoti šią situaciją.
Jeigu jūs niekada nesirūpinote savo privatumo nustatymais, tai šiuo metu apie jus bet koks žmogus, kuris suranda Jūsų profilį gali matyti šia informaciją:
Norint apriboti Jūsų informacijos matomumą Facebook’e galite tai padaryti paspaudę ant spynelės ikonos kaip paveikslėlyje:
Tačiau jeigu norite dar daugiau privatumo teks pasinerti į platesnius nustatymus:
Taigi čia galite dar labiau apriboti savo sklaidos Facebook’e matomumą.
Taip pat reikėtų žinoti, kad visos programėlės ir žaidimai Facebook’e dažniausiai pasiima dalį ar net visą informaciją, kurią pateikiate Facebook’e, o tai reiškia, kad tada Jūsų informacija “išplaukia” į dar kitus vandenis. Norint pasipriešinti tam, nebūtina nustoti naudotis programėlėmis ir žaidimais, tiesiog apsilankykite šiame puslapyje : https://www.facebook.com/settings?tab=applications
Pažymėkite/atžymėkite informaciją, kuria norite dalintis su programėlės kūrėjais.
Apibendrintai: tie katrie teigia, kad socialiniu tinklu Facebook naudotis yra pavojinga dėl informacijos prieinamumo ir menko privatumo – iš dalies klysta. Beveik viską galite kontroliuoti patys ir pasirūpinti, kad viešoje erdvėje būtų tik ta informacija, kurią mielai norite pasidalinti su visais.
Šaltiniai : adweek.com, vound-software.